Dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem umożliwiającym zwiększenie mocy samochodu i jego przystosowanie do indywidualnych wymagań właściciela. Tuning elektroniczny jest obecnie najlepszą i najbardziej opłacalną metodą poprawienia mocy, prędkości i momentu obrotowego auta. Dzięki temu manewr wyprzedzania można znacznie skrócić, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Większa moc i moment obrotowy auta wpływa również na zmniejszenie zużycia paliwa, co ma niewątpliwie odzwierciedlenie w kosztach użytkowania. Możemy osiągnąć wzrost mocy i momentu obrotowego silnika w granicach 25-50% oraz poprawę ekonomii o 5-10%.

Prędkość maksymalna może zostać podniesiona w zależności od modyfikacji programu i rodzaju silnika, ale nie jest to główny cel. Przy wyższej wartości prędkości maksymalnej, rośnie zakres użytecznej prędkości obrotowej silnika, która w jednoznaczny sposób wpływa na jego żywotność. Ważniejsza jest elastyczności i gładki przebieg momentu obrotowego niż wzrost np. o 20 km/h prędkości maksymalnej. Poprawa osiągów jest zauważalna i odczuwalna w czasie jazdy.

scatole

Jeśli chcecie czuć się bezpiecznie podczas wyprzedzania, zapewnić sobie dynamiczną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę, skorzystajcie z naszej pomocy. Pojazdy poddajemy specjalistycznej diagnostyce, a  ostateczna regulacja przeprowadzana jest w czasie jazdy na drodze, podczas obserwacji rzeczywistych parametrów pracy silnika. Pomiary mocy i momentu obrotowego silnika na życzenie Klientów dokonujemy na hamowni podwoziowej. W każdym przypadku, nawet aut z dużym przebiegiem, w czasie próbnej jazdy analizujemy stan techniczny silnika i orzekamy czy tuningowanie przyniesie spodziewane efekty.

c2W celu przeprowadzenia tuningu elektronicznego zaczynamy od sczytania oryginalnego programu zapisanego w komputerze silnikowym. W tym celu podłączamy komputer do portu diagnostycznego OBD 2 w desce rozdzielczej, a program zapisywany jest w postaci pliku danych, który możemy poddać obróbce. Oryginalne oprogramowanie jest modyfikowane poprzez zmianę wielu parametrów, co wymaga odpowiednich programów. Prawidłowo przeprowadzone zmiany spowodują optymalne zestrojenie pracy silnika. Warto zaznaczyć,że funkcje diagnostyczne i funkcje bezpieczeństwa nie są poddawane modyfikacji. Samochód bez żadnych przeszkód może być serwisowany i poddawany przeglądom. Ostatni etap to zaprogramowanie komputera silnikowego w samochodzie zmodyfikowanym programem. Podłącza się komputer do złącza diagnostycznego OBD 2 w desce rozdzielczej, a cały proces trwa ok. 5 min.

Indywidualne strojenie silnika pozwala:

  • uregulować parametry uwzględniając przebieg, styl jazdy kierowcy i jego wymagania,
  • zapewnić taką pracę silnika, aby przyspieszał równomiernie w całym zakresie obrotów,
  • zachować normy emisji spalin,

poprzez wtyczkę OBD 2 bezpieczne programowanie wszystkich systemów wtrysku przez złącze diagnostyczne i w prosty sposób umożliwia kontynuowanie programowania parametrów pamięci uzyskując najlepsze tuningowanie w bardzo krótkim czasie,

zredukować zużycie paliwa.

Czym jest chiptuning? Zmianą zawartości oprogramowania komputera sterującego do indywidualnych wymagań kierowcy. Nowoczesne silniki spalinowe są sterowane za pomocą systemów elektronicznych, czyli skomplikowaną siecią złożoną z czujników, sterowników, itp., optymalnie ustawionych przez producenta. Takie uniwersalne ustawienia niekoniecznie odpowiadają potrzebom konkretnych użytkowników aut. Dlatego warto dostroić swój samochód i w pełni korzystać z jego mocy.

Posiadamy profesjonalne urządzenia do prowadzenia kompleksowej diagnostyki pojazdów, co pozwala nam ustalić sprawność wszystkich systemów, a także usunięcie ewentualnych usterek. Warunkiem udanej modyfikacji jest stuprocentowa sprawność wszystkich elementów sterowania, jak również wykonawczych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem umożliwiającym odczytanie oryginalnego oprogramowania ze sterownika i jego zmianę według życzenia Klienta.

Gwarantujemy rzetelnie wykonany tuning elektroniczny, co bezpośrednio wpłynie na lepsze przyspieszenie Waszego auta, dynamiczne wyprzedzanie, wzrost bezpieczeństwa, obniżenie kosztów eksploatacji, zmniejszenie zużycie silnika, a co najważniejsze znaczną poprawę komfortu jazdy. Czy jeszcze masz wątpliwości?

Zadzwoń, przyjdź do Nas, odpowiemy na Twoje każde pytanie. Zapraszamy!