Kiedy na desce rozdzielczej Twojego pojazdu pojawia się kontrolka filtra cząstek stałych, spada moc silnika, a dodatkowo zwiększa się zużycie paliwa przyjdź do Nas! Skutecznie i profesjonalnie za pomocą specjalnego oprogramowania lub poprzez dodatkowy moduł elektroniczny (emulator) usuniemy filtr z układów wydechowych, eliminując jednocześnie wszelkie problemy, a przede wszystkim koszty związane z jego serwisowaniem.

Co to jest filtr cząstek stałych DPF (Diesel Particulate Filter) lub FAP (filtre ? particules)? 

To filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem Diesla. Dzięki niemu, gazy spalinowe w układach silników wysokoprężnych są oczyszczane z cząstek sadzy likwidując, zwłaszcza w starszych modelach aut, wydobywający się czarny dym. Producenci zrobili tym samym ukłon w stronę ekologii i czystego środowiska.

Niestety filtr ulega częstemu zatkaniu, co zmniejsza moc samochodu i podwyższa spalanie. Chcąc pozbyć się tego problemu można wybrać klika metod:

  • naprawę filtra poprzedzoną diagnostyką urządzenia,
  • wymianę filtra lub jego regenerację i oczyszczenie,
  • usunięcie filtra DPF.

Dwie pierwsze metody nie dają stuprocentowej gwarancji skuteczności. Z naszej praktyki wynika, że najlepiej zastosować trzecią metodę, ponieważ kompleksowo eliminuje wszystkie problemy, a jednocześnie wyklucza wszystkie ewentualne dodatkowe koszty w przypadku serwisowania filtra. Zalecana przez nas metoda jest w pełni bezpieczna i polega na zamontowaniu dodatkowego modułu, a następnie mechanicznego usunięcia ceramicznego wkładu filtra wyłapującego cząsteczki stałe. Wówczas w zbiorniku płynu katalicznego nie trzeba dolewać drogiego dodatku, a wystarczy zwykły olej napędowy.

Cały proces wymaga doświadczenia i precyzji, dlatego zapraszamy do naszego warsztatu. Specjalizujemy się w tego rodzaju usługach i dajemy pełną gwarancję. Odpowiemy też na każde pytanie i wątpliwość związaną z bezawaryjnym funkcjonowaniem pojazdu.

Służymy pomocą, skontaktuj się z nami!